Teleprompter TVPrompt LE19M-HB1 Light HB 1000nit auto-reverse 19″
The TVPrompt LE19M-HB1 Light high-brightness HB 1000nit teleprompter with 19″ auto-reverse monitor for small to medium cameras is ideal for use in bright environments, even outdoors. Its robust aluminium construction ensures a long service life while maintaining high mobility. The high-brightness display offers 1,000 nits, making it perfect for outdoor use and studios. The 19-inch LCD monitor has a native resolution of 1280 × 1024. The mirror image function is integrated directly into the hardware. The ultra-transparent, polarised glass with anti-reflective coating ensures optimal readability. The Teleprompter TVPrompt LE19M-HB1 display is compatible with DSLR, shoulder-mounted and hand-held cameras via various adapters. It supports multiple inputs: VGA, HDMI, loop in-out CVBS PAL and loop in-out HD/SDI. The monitor operates with 12V DC or the included power adapter (100-240V, 50-60Hz).
Specifications
Weight Display unit: 6 kg
Visor: 3 kg
Dimensions 19″
Native resolution 1280 × 1024
Monitor brightness 1000 nit
Contrast ratio 700:1 / 1.000:1
Reading range Up to 8,6 m
Inputs VGA, HDMI, CVBS PAL in-out loop, HD/SDI
Power supply 12 V DC, AC adapter 100-240V, 50-60Hz included in package
Richiedi informazioni o un preventivo:
* campo obbligatorio
Teleprompter TVPrompt PTZ 19MAX-HB1 1000nit  auto-reverse 19"
Teleprompter 10″ Ultralight iPAD
Teleprompter TVPrompt Light LE19M a luminosità standard con monitor auto-reverse da 19” per fotocamere medio-piccole
Teleprompter TVPrompt LE19M Light 450nit auto-reverse 19″
Teleprompter TVPrompt Studio 19MHB1 HB 1000nit auto-reverse 19"
Teleprompter TVPrompt INBOX22HB 22" Stagepro Pair Presidential 1000nit
Teleprompter ProLine Plus 19″
Teleprompter TVPrompt PTZ 22MAX auto-reverse 22"
Teleprompter 19″
Teleprompter TVPrompt Studio 19M 450nit auto-reverse 19"